טיסות סדירות:

מה שבטוח! בטוח. יודעים לקראת מה הולכים. ובהחלט רמת הסיכון שתהיה תקלה בדרך-נמוכה מאוד. בעונת הקיץ שיש ריבוי טיסות, חברות התעופה שמפעילות טיסות סדירות, מפעילות גם טיסות צ'ארטר (טיסות שכר בעברית). שעליהם ניתן לקרוא בהמשך בדף.
 
יתרונות:
דיוק- הסבירות הכי גבוה שסוג הטיסה(סדירה) תצא בזמן ליעדה לאומת טיסות שכר או לואו קוסט. 
 
ביטולים:
טיסות סדירות 99% מהפעמים אינם מתבטלות. ואם הטיסה בוטלה, היא עקב סיבה מאוד נקודתית. טיסה סדירה שהתבטלה-הינה מחוייבת לשלם פיצוי ללקוח. 
 
גמישות: מועדי טיסות הסדירות לא ניתן לשנות והם יוצאות בזמן. רב החברות התעופה(טיסות סדירות) מעמידות אפשרות לשינוי שם הנוסע(אך עם זאת חל קנס על הלקוח). לאומת זאת בטיסות צ'ארטר או לואו קוסט ,עניין שינוי שם הנוסע מסובך יותר.
 
חסרונות:
המחיר-טיסות סדירות הם לרב הטיסות הכי יקרות, ומחיר הכרטיסים עולה ככל שהמושבים במטוס מתמלאים.
 
פיצויים: זה לא תמיד נכון, זה גם תלוי מאיזה מדינה חברת התעופה. בנוסף לכך אם חברת התעופה פשטה את הרגל, לא ניתן לקבל פיצוי, בעוד שבמקרה של טיסות שכר, דווקא כן.
המלצות וטיפים- לכל סוגי הטיסות יש יתרונות וחסרונות משלהם, כך שלא ניתן לקבוע חד משמעית איזה טיסה עדיפה. לפעמים טיסות "ספונטניות" או רגע האחרון יהיו נוחות יותר. וגם המחיר שאנחנו מוציאים מהכיס, לאומת הטיסות הסדירות.
אבל איך אומרים- טיסה סדירה=אין מקום להפתעות 
 

טיסות עם עצירת ביניים:

 
טיסות אלו לרוב יהיו יותר זולות. פי כמה מטיסה ישירה. 
הצד החיובי-"הפיה"
לא כל היעדים שהיינו רוצים להגיע אליהם ,יש טיסות ישירות. לפעמים זה לא נח כי אנחנו מבזבזים זמן, אך עם זאת היתרון הוא, שיש הפסקת התרעננות על הקרקע.
 
הצד השלילי-"השטן"
-לעיתים לא נעים להעביר כמה שעות בשדה התעופה, עם ידיעה שהייתם יכולים להגיע בזמן הזה ליעדכם בטיסה ישירה. במיוחד לא נח אם מדובר בחופשה קצרה או משפחה עם ילדים.
-בטיסות עם עצירה, יש סיכונים, שדברים מסוימים השתבשו כמו למשל עיכוב הטיסה הראשונה יכולה לגרום לפספוס טיסת הקונקשן או כאשר מעבירים את המזוודה שלך ממטוס למטוס. צריך לקחת הכל בחשבון.
 
לסיכום
אנחנו ממליצים להזמין (במידה ובחרתם) טיסות עם קונקשן בין 2-4 שעות. חשוב לשמור מרווח זמן בין הטיסות על מנת שלא תפספסו את הטיסה השנייה
חשוב מאוד!!! בכל סוגי הטיסות, לא תמיד הכבודה עוברת אוטומטית למטוס השני בזמן הקונקשן. זאת אומרת שעל הנוסע חל לקחת את המזוודה באופן עצמאי ולבצע צ'יק אין מחדש. 
 

טיסות שכר:

באנגלית- טיסות צ'ארטר
 
מדובר בחברות תעופה המפעילות טיסות מסחריות שאינם סדירות בדרך כלל. מחיר כרטיס לטיסות אלה יהיה יותר זול מטיסות סדירות.
חברות תעופה רבות, המפעילות טיסות סדירות, מפעילות בנוסף גם טיסות שכר בעונת התיירות.
 
בנושא ביטולים מצד חברת התעופה:
טיסות שכר הינם כפופות לאמנת ורשה. שאומרת שחלה מחויבות על חברת התעופה להוכיח כי ננקטו כל האמצעים הדרושים למניעת נזק לנוסעים.
 
שינוי שם או שינוי תאריך יהיה לרוב יותר יקר מטיסות סדירות ולפעמים גם לא ניתן לשינוי.
 
טיסות שכר לא תמיד יוצאות בזמן. במיוחד בעונת התיירות. חשוב לקחת את זה בחשבון ,שיכול להיות עיכוב לפעמים קטנטן ולפעמים גדול בטיסה המיועדת ואף לפספס טיסת קונקשן אם יש.
 

לאו קוסט:

הגענו למקום שאנשים הכי אוהבים לדבר עליו 
המחיר הזול ביותר, מי לא אוהב?
 
פעם היינו צריכים להיפרד מ 400 דולר לטיסה קצרה והיום ניתן למצוא כרטיסי טיסה ב 40$ ואפילו פחות.
 
חסרונות-
מחיר הטיסות יהיה טיסה בלבד ללא שאר השירותים. אם אתם משפחה ותרצו להוסיף כל אחד מזוודה לתא המטען ובחירת מושב, אז כנראה שהמחיר כבר יצא כמעט זהה לטיסה רגילה.
 
כבודה-
תיק או מזוודה 55cm*cm40*20cm ותיק קטן (כמו תיק לפטופ למשל, שיהיה בגודל מתאים להיכנס מתחת למושב במטוס. וישנה מגבלת משקל 8-10 ק"ג. משתנה בהתאם לחברת התעופה.
 
מידע חשוב: לפעמים לא ניתן להוסיף מזוודה לאחר ההזמנה או במהלך הציק אין לעלייה למטוס
 
כרטיס עלייה למטוס מקבלים יום-יומיים לפני מועד הנסיעה לאחר ביצוע צ'יק אין אונליין באתר חברת התעופה
אם בחרתם לטוס עם תיק קטן בלבד לעלייה למטוס, יש להקפיד להביא עמכם נוזלים עד 100 מ"ל
אנחנו מאוד אוהבים לשלם מחיר בהרבה זול אבל לפעמים זה עולה לנו ביוקר. חשוב לעמוד לפי הקריטריונים של סוג ההזמנה שבוצעה והוספת השירותים לכרטיס הבסיסי. חברות הלואו קוסט מאוד קפדניות ,וכדאי להימנע מ-אי נעימות וקנסות.